Mynämäen Toverit ry

Mynämäen tempoajot 3.6.2012

Järjestäjä: Mynämäen Toverit ry

TULOSLUETTELO


N - 10, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Milana Itäpää P-P 0:22:44 26,74
2. Milja Itäpää P-P 0:27:37 04:53 21,92
M - 12, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Tuomas Kuusikoski P-P 0:20:18 29,73
2. Mikael Mäkinen TVC 0:23:05 02:47 26,03
3. Lasse Hietaoja PoTa 0:23:12 02:54 25,95
N - 14, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Pauliina Ojanen P-P 0:20:27 29,60
M - 14, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Casper Holmen P-P 0:17:53 34,23
2. Juho Kuusikoski P-P 0:18:50 00:57 32,43
3. Tomi Santasalo PoTa 0:19:32 01:39 31,06
4. Jimi Lång P-P 0:21:25 03:32 28,24
5. Joel Stenman TVC 0:23:32 05:39 25,73
N - 16, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Pauliina Niemelä SPP-56 0:17:57 34,15
M - 16, 10 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Aleksi Parttimaa TuUL 0:14:56 41,21
2. Waltteri Lepistö PoTa 0:15:09 00:13 39,76
3. Markus Vuorela PoTa 0:15:53 00:57 38,63
4. Lassi Juhanoja TuUL 0:15:55 00:59 38,59
5. Erik Relanto TuUL 0:16:07 01:11 37,34
6. Juho Keskinen PoTa 0:16:53 01:57 36,30
M - 80, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Henrik Anthoni SV 0:30:25 19,83 10
M - 75, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Bror Westerberg Zeus 0:20:08 29,88 10
2. Raimo Simola P-68 0:20:35 00:27 29,48 7
3. Sauli Uusi-Kokko KaKa 0:22:15 02:07 27,09 5
M - 70, 10 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Kalevi Varhensalo PoPyKa 0:20:32 29,53 10
2. Aulis Enlund P-68 0:27:45 07:13 21,86 7
N - 40, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Kirsi Lehmuskanta Team Propike-Giant 1:03:00 28,57 10
N - Elite, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Riina Miettinen Team Propike-Giant 0:47:45 37,93
2. Terhi Salmenoja KoiI 0:49:27 01:42 36,53
3. Heini Salovaara AHH Cycling Team 0:49:43 01:58 36,42
4. Aino Laurio Nishiki Racing Women 0:49:53 02:08 36,34
5. Maria Ahala TuUL 0:50:08 02:23 35,94
M - 18, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Markus Myllymäki CCH 0:45:59 39,48
2. Juho Heikonen TVC 0:48:26 02:27 37,30
3. Mika Laine MynTo 0:57:25 11:26 31,44
M - 65, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Timo Hirvonen Zeus 0:46:18 38,98 10
2. Eero Fält TVC 0:46:26 00:08 38,91 7
3. Markku Koskihaka SäkY 0:47:20 01:02 38,14 5
4. Veijo Kari PoTa 0:51:58 05:40 34,90 4
5. Markku Tulkki SäkY 0:57:20 11:02 31,47 3
6. Taisto Candolin PoPyKa 0:59:20 13:02 30,41 2
7. Klaus Vuorinen PiKe 1:07:05 20:47 26,85 1
M - 60, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Matti Tanttu CCH 0:44:48 40,47 10
2. Tapani Aaltonen HelTri 0:45:11 00:23 39,90 5
3. Pentti Salminen CC Tailwind 0:45:56 01:08 39,51 4
4. Harri Martinpelto SV 0:47:04 02:16 38,27 3
5. Jorma Vuorinen SäkY 0:48:02 03:14 37,48 2
6. Eino Lipponen P-68 0:51:17 06:29 35,18 1
7. Jussi Voima TVC 0:53:36 08:48 33,73 1
M - 50, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Ilkka Kilappa Cycle Center Team 0:43:25 41,62 10
2. Jyrki Lepistö PoTa 0:43:33 00:08 41,54 7
3. Stig-Erik Vikars Kraft 0:44:50 01:25 40,45 5
4. Bertil Niemi LUP-82 0:44:54 01:29 40,41 4
5. Rauni Eklund HlTarmo 0:45:22 01:57 39,81 3
6. Kari Keinänen CCH 0:45:37 02:12 39,67 2
7. Pertti Mörö P-Union 0:45:38 02:13 39,67 1
8. Jarkko Saarinen TVC 0:49:20 05:55 36,59 1
9. Harri Hautala LUP-82 0:50:25 07:00 35,82 1
10. Hannu Vaissalo TVC 0:50:52 07:27 35,63 1
M - 40, 30 km, MasterCup
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus Pisteet
1. Kari Pajanne IK-32 0:42:21 42,64 10
2. Raimo Taavitsainen CCH 0:42:56 00:35 42,29 7
Hannu Liekola KoPy 0:42:56 00:35 42,29 7
4. Janne Elkala CC Tailwind 0:43:32 01:11 41,55 4
5. Mika Pihkoluoma RSP 0:43:58 01:37 41,30 3
6. Teemu Jaakkola TVC 0:44:09 01:48 40,83 2
7. Jari-Pekka Huippula P-Union 0:44:32 02:11 40,61 1
8. Jaakko Myllymäki CCH 0:44:35 02:14 40,59 1
9. Jari Valkama HlTarmo 0:44:42 02:21 40,52 1
10. Jari Kainulainen CCH 0:44:56 02:35 40,39 1
11. Veli-Sakari Sihvo TVC 0:47:59 05:38 37,82 1
12. Simone Lega TVC 0:49:08 06:47 36,67 1
13. Pasi Orrensalo HePo 0:53:48 11:27 33,66 1
14. Petri Hankiola CCH 0:56:06 13:45 32,11 1
M - Elite, 30 km
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. Aki Turunen CCH 0:38:50 46,75
2. Jan Elmgren CCH 0:40:25 01:35 44,72
3. Mikael Myllymäki Cycle Center Team 0:40:35 01:45 44,61
4. Jori-Pekka Kuuranne Team Propike-Giant 0:40:45 01:55 44,50
5. Jussi Nummikko CC Tailwind 0:40:50 02:00 44,44
6. Sami Mattila TVC 0:41:09 02:19 43,81
7. Juhani Tammisto CCH 0:42:48 03:58 42,37
8. Tony Stoor NCC 0:43:15 04:25 41,71
9. Samu Ilonen TVC 0:43:21 04:31 41,66
10. Aki Sund RSP 0:43:26 04:36 41,61
11. Lauri Seppä TuUL 0:43:40 04:50 41,47
12. Antti Lehikoinen VP 0:43:41 04:51 41,47
13. Jouko Mäkelä Team Continental 0:44:25 05:35 40,68
14. Antti Träskelin Cebici-Isku 0:44:40 05:50 40,54
15. Sami Kilpeläinen TVC 0:45:16 06:26 39,86
16. Joonas Haapala Cebici-Isku 0:45:52 07:02 39,54