Mynämäen Toverit ry

Mynämäen Toverien juhlatempo 30.5.2010

Järjestäjä: Mynämäen Toverit ry

TULOSLUETTELO


M - 10, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 5 Antti Lehikoinen TVC 0:21:17 28,34
2. 8 Matias Niemelä SPP-56 0:21:28 00:11 28,20
N - 12, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 10 Pauliina Niemelä SPP-56 0:18:30 32,79
M - 12, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 11 Casper Holmen P-P 0:17:13 35,03
2. 12 Tomi Santasalo PoTa 0:19:32 02:19 31,06
M - 14, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 16 Markus Vuorela PoTa 0:17:39 34,50
2. 3 Jesse Huhtasaari KaKa 0:18:13 00:34 33,09
3. 13 Samuli Raikunen TVC 0:18:51 01:12 32,41
4. 15 Antti Uusitupa TuUL 0:19:47 02:08 30,82
5. 14 Kimi Vierre P-P 0:20:01 02:22 29,99
N - 16, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 20 Eveliina Sarismala P-P 0:17:22 34,84
2. 17 Anni Ellmen TVC 0:18:10 00:48 33,15
3. 19 Vaula Koski TVC 0:18:39 01:17 32,63
4. 18 Marika Laine MynTo 0:22:00 04:38 27,27
M - 16, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 25 Christian Holmen P-P 0:13:55 44,28
2. 24 Markus Myllymäki CCH 0:15:16 01:21 39,58
3. 27 Henrik Luostarinen TuUL 0:16:03 02:08 37,43
4. 29 Juho Heikonen TVC 0:16:25 02:30 36,92
5. 26 Henrik Laakkonen TVC 0:16:45 02:50 36,47
6. 28 Mika Laine MynTo 0:19:55 06:00 30,69
M - 80, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 30 Henrik Anthoni SV 0:24:06 24,94
M - 75, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 31 Bror Westerberg Zeus 0:17:41 34,46
2. 32 Sauli Uusi-Kokko KaKa 0:20:00 02:19 30,00
M - 70, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 34 Lauri Puranen CCH 0:16:12 37,22
2. 33 Reijo Munne KoPy 0:16:35 00:23 36,70
N - 50, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 36 Anni Oksanen TVC 0:17:15 34,99
N - 18, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 38 Anna-Mari Saarinen TVC 0:16:46 36,45
2. 37 Erika Uusitupa TuUL 0:20:19 03:33 29,72
N - 40, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 105 Aino Laurio CCH 0:51:50 34,95
2. 104 Pia Lehikoinen TVC 0:54:00 02:10 33,33
3. 103 Anneli Lehtinen TuUL 0:54:57 03:07 32,99
N - Elite, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 109 Pia Pensaari TVC 0:46:24 38,93
2. 108 Terhi Salmenoja TuUL 0:47:09 00:45 38,22
3. 107 Virva Koski TVC 0:53:32 07:08 33,76
4. 110 Jenni Laine MynTo 0:57:42 11:18 31,35
M - 18, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 111 Mikael Myllymäki CCH 0:41:14 43,75
M - 65, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 115 Timo Hirvonen Zeus 0:46:55 38,67
2. 112 Jukka Oksanen TVC 0:48:14 01:19 37,39
3. 114 Seppo Hovi P-Union 0:50:30 03:35 35,79
4. 116 Juhani Katila MäntsU 0:52:29 05:34 34,42
5. 113 Markku Tulkki SäkY 0:53:01 06:06 33,96
6. 117 Klaus Vuorinen PiKe 0:59:25 12:30 30,38
M - 60, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 121 Juha Niemi CCH 0:44:25 40,68
2. 119 Timo Matikainen TWD 0:44:42 00:17 40,52
3. 123 Markku Koskihaka SäkY 0:45:24 00:59 39,79
4. 122 Pentti Salminen TWD 0:46:02 01:37 39,11
5. 118 Jaakko Tanskanen CCH 0:48:02 03:37 37,48
6. 120 Tenho Hätönen PiKe 0:54:35 10:10 33,12
124 Matti Tanttu CCH DNF
M - 55, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 126 Ilkka Kilappa  CCCT 0:44:09 40,83
2. 127 Rauni Eklund HlTarmo 0:44:10 00:01 40,82
3. 129 Tapani Aaltonen HelTri 0:45:50 01:41 39,56
4. 131 Harri Martinpelto SV 0:46:31 02:22 38,87
5. 130 Jorma Vuorinen SäkY 0:47:21 03:12 38,13
6. 128 Jukka Mäentaus SäkY 0:47:54 03:45 37,86
M - 50, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 132 Kari Keinänen CCH 0:43:48 41,40
2. 134 Jukka Jurvanen KoPy 0:43:56 00:08 41,32
3. 133 Jarmo Hakala TVC 0:44:28 00:40 40,65
M - 40, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 139 Sami Mattila TVC 0:41:10 43,80
2. 144 Martti Romppanen PeNo 0:42:48 01:38 42,37
3. 150 Jukka Lehikoinen TVC 0:43:14 02:04 41,72
4. 140 Raimo Taavitsainen CCH 0:44:28 03:18 40,65
5. 149 Torsti Saikkonen CCH 0:44:48 03:38 40,47
6. 141 Marko Eronen KoiI 0:45:45 04:35 39,60
7. 148 Kimmo Vilen TVC 0:47:59 06:49 37,82
8. 143 Jarkko Saarinen TVC 0:49:02 07:52 36,72
9. 147 Kimmo Laine MynTo 0:55:44 14:34 32,47
10. 145 Timo Alhonen IK-32 0:57:21 16:11 31,46
M - 30, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 151 Jouni Väinölä IK-32 0:42:13 42,72
2. 157 Samu Ilonen TVC 0:42:55 00:42 42,30
3. 158 Aki Sund RSP 0:43:10 00:57 41,76
4. 155 Tero Järvinen RSP 0:43:28 01:15 41,59
5. 159 Sami Kilpeläinen PiKe 0:43:41 01:28 41,47
6. 152 Teemu Jaakkola TVC 0:43:48 01:35 41,40
7. 156 Ilkka Korhonen SGL 0:43:58 01:45 41,30
8. 153 Juhani Tammisto CCH 0:44:37 02:24 40,57
9. 154 Tomi Andersson TVC 0:44:52 02:39 40,43
M - Elite, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 161 Aki Turunen CCH 0:39:00 46,15
2. 160 Teppo Mäkelä P-Union 0:41:32 02:32 43,56
3. 163 Jan Elmgren CCH 0:41:35 02:35 43,53
4. 162 Juha Hihnala Zeus 0:42:17 03:17 42,68
5. 164 Tuomas Luomala LUP-82 0:50:11 11:11 35,92