Mynämäen Toverit ry

Mynämäen Tempo 1.6.2008

Järjestäjä: Mynämäen Toverit ry

TULOSLUETTELO

N - 10, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 3 Viivi Puskala VP 0:23:55 25,48
M - 10, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 4 Jimi Jång PoTa 0:20:16 29,76
2. 5 Pekka Soukko P-P 0:21:20 01:04 28,30
M - 12, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 6 Jone Jång PoTa 0:18:16 33,04
2. 8 Vilhelmi Lehtinen TuUL 0:19:15 00:59 31,33
N - 14, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 10 Kaarina Arvo TuUL 0:20:37 29,46
2. 11 Marika Laine MynTo 0:21:04 00:27 28,52
M - 14, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 15 Max Puttonen VP 0:16:21 37,01
2. 13 Henrik Luostarinen TuUL 0:18:55 02:34 32,35
3. 12 Mikko Soukko P-P 0:19:29 03:08 31,10
4. 14 Mika Laine MynTo 0:19:30 03:09 31,09
5. 16 Anselmi Lehtinen TuUL 0:19:46 03:25 30,83
N - 16, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 18 Anna-Mari Saarinen TVC 0:17:10 35,09
2. 19 Erika Uusitupa TuUL 0:20:10 03:00 29,85
M - 16, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 21 Antti Ojansivu P-P 0:15:00 40,00
1. 23 Jesse Virtanen TuUL 0:15:00 00:00 40,00
3. 24 Heikki Soukko P-P 0:16:02 01:02 37,45
4.. 22 Turo Toivonen RSP 0:16:27 01:27 36,88
M - 75, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 26 Henrik Anthoni SV 0:23:29 25,76
M - 70, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 27 Lauri Puranen CCH 0:15:25 39,34
2. 29 Reijo Munne KoPy 0:15:29 00:04 39,24
3. 28 Raimo Simola P-68 0:18:50 03:25 32,43
4. 30 Aulis Enlund P-68 0:24:33 09:08 24,66
N - 18, 10 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 31 Jenni Laine MynTo 0:17:24 34,80
N - 40, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 107 Leena Haavisto TVC 0:48:47 37,14
2. 105 Pia Lehikoinen TVC 0:53:24 04:37 33,81
3. 106 Anneli Lehtinen TuUL 0:56:04 07:17 32,12
M - 65, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 110 Klaus Vuorinen PiKe 1:00:28 29,86
M - 60, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 118 Jukka Oksanen TVC 0:45:08 39,93
2. 111 Pentti Salminen TWD 0:45:46 00:38 39,60
3. 115 Markku Koskihaka SY 0:46:30 01:22 38,88
4. 120 Timo Hirvonen Zeus 0:47:36 02:28 38,01
5. 119 Jukka Rintala PoTa 0:48:14 03:06 37,39
6. 113 Pekka Husgafvel CCH 0:49:10 04:02 36,66
7. 117 Matti Tanttu CCH 0:49:41 04:33 36,43
8. 112 Veijo Kari PoTa 0:51:11 06:03 35,22
9. 114 Unto Kovanen Picaro 0:51:40 06:32 35,02
10. 121 Tenho Hätönen PiKe 0:56:15 11:07 32,06
M - 55, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 127 Timo Matikainen TWD 0:44:39 40,55
2. 123 Juha Niemi CCH 0:47:18 02:39 38,15
3. 125 Leevi Kivelä MäntsU 0:47:38 02:59 37,99
4. 124 Jorma Vuorinen SY 0:48:04 03:25 37,47
5. 128 Matti Immonen SY 0:48:27 03:48 37,29
6. 126 Seppo Peltola P-68 0:49:15 04:36 36,62
7. 129 Eino Lipponen P-68 0:50:13 05:34 35,91
M - 50, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 131 Raimo Nikander BFT 0:49:42 36,42
M - 40, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 147 Sami Mattila TVC 0:42:35 42,50
2. 146 Jan Elmgren CCH 0:42:49 00:14 42,36
3. 143 Mika Pihkoluoma RSP 0:43:19 00:44 41,68
4. 145 Petri Jutila P-Union 0:44:14 01:39 40,78
5. 144 Jukka Lehikoinen TVC 0:44:33 01:58 40,60
6. 142 Raimo Taavitsainen CCH 0:44:44 02:09 40,50
7. 139 Mikko Kivi IK-32 0:45:11 02:36 39,90
8. 141 Pasi Matikainen PeNo 0:45:15 02:40 39,87
9. 135 Kari Elonen RSP 0:46:17 03:42 38,99
10. 136 Torsti Saikkonen CCH 0:46:40 04:05 38,79
11. 137 Jarkko Saarinen TVC 0:48:09 05:34 37,43
12. 138 Kimmo Laine MynTo 0:52:10 09:35 34,55
M - 30, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 153 Mats Sjöholm LUP-82 0:45:17 39,85
2. 154 Tomi Andersson PiKe 0:46:11 00:54 39,04
3. 149 Sami Kilpeläinen PiKe 0:46:13 00:56 39,02
4. 151 Janne Hautamäki Picaro 0:46:58 01:41 38,64
5. 152 Simone Lega PiKe 0:48:52 03:35 37,10
6. 150 Pertti Mäkelä P-68 0:51:49 06:32 34,96
M - Elite, 30 km
Sija Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Keskinopeus
1. 156 Teemu Jaakkola TVC 0:41:31 43,57
2. 157 Teppo Mäkelä P-Union 0:41:56 00:25 43,31