31. Mynämäen Ajot 27.4.2002 TULOSLUETTELO
Mynämäen Toverit ry
Luokka: ELITE (sis. U23) Lähtijöitä: 71
Sijoitus Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Pisteet
1 47 Kimmo Kananen TWL 3:36:33 100
2 12 Pasi Ahlroos IK-32 75
3 59 Antti Träskelin KoiI 3:39:23  0: 2: 50 60
4 46 Jukka Heinikainen TWL 50
5 42 Olli Hyytiäinen CHE 45
6 73 Perttu Turku CCH 40
7 26 Kari Myyryläinen Akilles 3:42:04  0: 5: 31 35
8 45 Jani Vesa CHE 30
9 52 Helmet Tamkôrv TWL 25
10 10 Mikko Vastaranta TY 20
11 8 Jukka Vastaranta TY 15
12 9 Tero Hämeenaho TY 10
13 75 Peter Källberg Länken 5
14 49 Harri Pasila TWL 5
15 69 Janne Mäki LaihLu 5
16 61 Marko Leppämäki KoiI 3:43:03  0: 6: 30 5
17 32 Miika Keurulainen TuUL 3:43:10  0: 6: 37 5
18 77 Kari Maunumäki KäTa 3:43:16  0: 6: 43 5
19 11 Jouko Mäkelä TY 5
20 7 Olli Hakala TY 5
21 78 Marko Göös KäTa 5
22 70 Mika Vilen CCH 5
23 4 Timo Mustonen KuoPyS 5
24 72 Tuomas Turunen CCH 5
25 66 Sakari Ala-Lahti LaihLu 5
26 51 Mikko Siltanen TWL 5
27 55 Juha Rokka KoiI 5
28 15 Janne Varala JurVo 5
29 1 Tapio Niemi TY 5
30 19 Mikko Autio KiimRi 5
31 44 Petri Jokivuori CHE 5
32 53 Jussi Veikkanen TWL 5
33 25 Kimmo Karhu Akilles 5
34 5 Tommi Martikainen KuoPyS 5
35 65 Karo Gustafsson Picaro 5
36 14 Niko Meriläinen IK-32 5
37 33 Timo Erjomaa TuUL 5
38 20 Antti Munnukka HlTarmo 5
39 24 Casper Högström Akilles 3:44:20  0: 7: 47 5
40 57 Ilpo Kyllönen KoiI 5
41 48 Jan-Magnus Mansner TWL 5
42 36 Tuomas Holm KoPy 3:45:31  0: 8: 58 5
43 62 Petri Juusola KoiI 5
44 76 Timo Pesola KäTa 5
45 71 Kimmo Paulo CCH 5
46 68 Niko Puska LaihLu 5
47 63 Timo Kalliomäki KoiI 5
48 35 Samuel Holm KoPy 5
49 22 Björn Stenvall Akilles 5
50 40 Jussi Joensuu CHE 5
51 67 Risto Pensas LaihLu 5
52 74 Seppo Hiltunen CCH 5
53 60 Jari Syvänen KoiI 5
54 18 Arto Vainionpää JurVo 5
55 13 Janne Kaikkonen IK-32 5
56 16 Petri Elomaa JurVo 5
57 38 Janne Mustonen CHE 5
58 41 Robin Santavirta CHE 5
59 29 Juhani Timmerbacka P-P 3:50:00  0: 13: 27 5
Kesk. 21 Sami Järvikari Akilles
Kesk. 58 Jukka-Pekka Santala KoiI
Kesk. 54 Aki Suurkuukka LprP
Kesk. 43 Vesa Porvali CHE
Kesk. 39 Jarno Jalomäki CHE
Kesk. 37 Juha Kakko KoPy
Kesk. 31 Kimmo Kalliotie TuUL
Kesk. 23 Pär Tallsten Akilles
Kesk. 17 Mikko Aalto JurVo
Kesk. 6 Jyrki Mustonen KuoPyS
Kesk. 64 Marko Salokanto TaSi
Kesk. 27 Jussi Olavi Kuha Akilles
Luokat: KILPA JA M-18 Lähtijöitä: 53
Sijoitus Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Pisteet
1 148 Aki Turunen MäntsU 2:11:20 100
2 142 Tommi Tuikka Picaro 2:11:27  0: 0: 7 75
3 131 Christian Westermark (M-18) SibbV 2:13:20  0: 2: 0 60
4 122 Taneli Vartio PoTa 2:14:47  0: 3: 27 50
5 145 Jari Nieminen P-68 45
6 115 Anselmi Uusivirta KorsKa 40
7 125 Juha-Matti Alaluusua (M-18) TuUL 35
8 144 Jarno Korkka P-68 30
9 107 Jyri Niveri TaSi 25
10 113 Jonas Bergroth (M-18) IK-32 20
11 104 Jussi Rossi KuoPyS 15
12 136 Marko Moisio LaihLu 10
13 121 Jyrki Lepistö PoTa 5
14 133 Pasi Karjalainen CHE 5
15 126 Mikko Ranta KoPy 5
16 159 Mikko Mäki-Kullas KangKi 5
17 112 Mikko Riikonen RaaSePy 5
18 158 Julius Mäkelä KangKi 5
19 141 Antti Kolehmainen Picaro 5
20 135 Tomi Ikonen PKK 5
21 157 Jari Heinikainen KangKi 5
22 134 Mikko Mäenpää PKK 5
23 155 Manu Rimpelä (M-18) KangKi 5
24 114 Filip Bäckström (M-18) IK-32 5
25 118 Lauri Teivaala (M-18) P-P 5
26 108 Esa Paajanen (M-18) TY 5
27 109 Juha Reinikainen TY 5
28 140 Kimmo Lampioinen KoiI 5
29 119 Antti Äijälä (M-18) P-P 5
30 139 Vesa Heikkilä KoiI 5
31 128 Mikko Kejo OP-P 5
32 143 Niko Rantala Picaro 5
33 138 Sami Kilpeläinen PiKe 5
34 149 Tuomas Korniloff P-Union 2:15:00  0: 3: 40 5
35 124 Johannes Leppänen SäkY 5
36 116 Mika Nieminen LaKa 5
37 137 Tomi Andersson PiKe 5
38 147 Kimmo Vainio MäntsU 5
39 153 Tapio Viinikka HlTarmo 2:20:20  0: 9: 0 5
40 105 Pekka Tolonen JoensPy 2:28:30  0: 17: 10 5
41 160 Jori Kivelä KangKi 2:30:50  0: 19: 30 5
42 152 Joonatan Pappinen KuoPyS 2:42:40  0: 31: 20 5
43 123 Jarkko Lappalainen (M-18) RiiK-V 2:47:50  0: 36: 30 5
Kesk. 162 Torsten Santavirta CCH
Kesk. 106 Hannu Heinelo TaSi
Kesk. 111 Jani Lahtinen TY
Kesk. 117 Risto Päivänsalo Akilles
Kesk. 120 Jonathan Williams P-P
Kesk. 127 Teemu Hämäläinen (M-18) KoPy
Kesk. 132 Thomas Lindberg SibbV
Kesk. 151 Ulf Stenström CCH
Kesk. 154 Antti Leinonen (M-18) KangKi
Kesk. 161 Ville Forsby KanKa
Luokat: Naiset, N-18 ja M-16 Lähtijöitä: 22
Sijoitus Nro Nimi Seura Loppuaika Ero kärkeen Pisteet
1 214 Joona Kulmala (M-16) TuUL 1:11:16 100
2 201 Mirella Harju TuUL 1:11:42  0: 0: 26 75
3 218 Pauli Uitto (M-16) KoPy 60
4 215 Toni Liias (M-16) TuUL 50
5 212 Eero Teivaala (M-16) P-P 45
6 222 Jukka Huhtasaari (M-16) Kanka 40
7 206 Sirpa Ahlroos IK-32 35
8 223 Sebastian Peltonen (M-16) SibbV 30
9 209 Päivi Karhu-Arola Akilles 25
10 221 Jarkko Huhtasaari (M-16) KanKa 20
11 211 Iiris Karhu Akilles 1:12:06  0: 0: 50 15
12 210 Heidi Räihä Akilles 1:13:55  0: 2: 39 10
13 204 Maija Laurila TaSi 1:15:45  0: 4: 29 5
14 219 Mariel Kunnari (N-18) OP-P 5
15 203 Eeva-Liisa Leinonen (N-18) SibbV 1:16:28  0: 5: 12 5
16 217 Minna Uusivirta TuUL 5
17 207 Heljä Korhonen (N-18) IK-32 5
18 224 Hanna Salmela TuUl 1:22:05  0: 10: 49 5
Kesk. 225 Anne Rautio TuUl
Kesk. 208 Sari Saarelainen LeGo
Kesk. 213 Otto Vuotila (M-16) RiiK-V
Kesk. 220 Teija Alaviiri OP-P